İletişim Bilgileri

Korur Robot Teknolojileri Ltd.

  • Yetkili Kişi: Ali Tan Şerbetci
  • Telefon numarası: +90 (312) 438-07-00
  • +90 (532) 755-47-28
  • +90 (312) 438-20-85, fax
  • Skype: hepsirobot
  • Adres: Konrad Adenauer caddesi 3, Sancak mahallesi, Çankaya, Ankara, 06700, Türkiye

Çalışma Saatleri

Sitedeki güncellemeler

Amerika'lıların ev robotu merakı

07.02.2015 15:46

Amerikanların Yüzde 66′sı Online Alışverişi Terapi Olarak Görüyor

İnsanların özellikle kadınların, her şey yolunda gitmediği zamanlarda alışverişe daha çok yöneldiği sürekli konuşulan, kabul gören bir konudur. Ebates.com‘un yaptığı araştırma, bu savı kanıtlamakla birlikte rakamlara döküyor. Amerika’da gerçekleşen araştırmaya göre, kadınların yüzde 63′ü, erkeklerin ise yüzde 39′u alışverişi bir çeşit terapi olarak görüyor. Bu oranlardan hareketle, Amerika’da yaşayan her iki kişiden biri alışveriş sayesinde kendisini daha iyi hissediyor.

Alışveriş yapmayı terapi olarak gören kadınların yüzde 57,9′u satın aldığı ürünün elbise olduğunu söylerken, her üç kadından biri ayakkabı ve aksesuarı da sepetlerine ekliyor. Erkekler açısından durum ise oldukça farklı. Yüzde 28,1 oranında erkek, terapi mantığını farklı yorumlayıp, sevdiği bir yerde yemek yemeyi tercih ediyor. Ayrıca elektronik eşya, müzik ve oyun ise erkeklerin kötü geçen günlerinde satın aldıkları ürünler olarak göze çarpıyor.

Araştırmaya katılanlara hangi sebeplerden ötürü alışveriş terapisini ihtiyaç duydukları da sorulmuş. Yüzde 18,9 kişi kötü bir iş günü geçirdikleri sebebiyle alışveriş yaptıklarını söylerken, kötü bir haber aldıkları için terapiye ihtiyacı olduğunu söyleyenlerin oranı, yüzde 14. Bununla birlikte sevdiği herhangi bir kişiyle tartıştığı için bir şeyler satın almaya karar verenlerin orasnı ise, yüzde 10.

Alışverişi terapi olarak görenlerin yüzde 66′sı online alışverişin terapi olduğunu düşünüyor.

Online alışverişi terapi olarak gören kişilerin nedenleri ise şöyle;
•Yüzde 43′lük bir oran, evlerinden ürün satın alabildiklerini,
•Yüzde 42′si ürünlerin daha uygun fiyatta olduğunu,
•Yüzde 37′si ise araba kullanmak zorunda olmadığını belirtiyor.

Güzel olan başka bir konu ise bizim robotlar ile ilgili. Ülkemiz de dahil olmak üzere bir çok yerde, akıllı ev robotlarının varlığı insanların daha çok gezmesine, sokağa çıkmasına ve alışveriş yapmasına yardımcı oluyor. En basitinden evi süpürmek için boşa harcayacağınız bir – birbuçuk saati sevdiklerinize veya sevdiğiniz birisine ayırmak artık herzamankinden daha kolay.