İletişim Bilgileri

Korur Robot Teknolojileri Ltd.

  • Yetkili Kişi: Ali Tan Şerbetci
  • Telefon numarası: +90 (312) 438-07-00
  • +90 (532) 755-47-28
  • +90 (312) 438-20-85, fax
  • Skype: hepsirobot
  • Adres: Konrad Adenauer caddesi 3, Sancak mahallesi, Çankaya, Ankara, 06700, Türkiye

Çalışma Saatleri

Sitedeki güncellemeler

Akıllı ev robotları

03.03.2014 10:31

Robot almak için 10 neden

Yerleri temizlemek için bir robot sahibi olmak gerçek bir ihtiyaçtır. Ülkemizdeki evlerde genelde sert zemin uygulamaları halı ve kilimle bütünleştiği için yerdeki kir, toz, tüy ve kırıntılar bizi çok rahatsız eder. Hele o mutfak masası çevresinde veya televizyonun karşısında yerlere dökülmüş olan yemek kırıntıları.. Sadece bunlar için bile Robot almaya değer.

Şimdi Robot almak için biraz daha neden sıralayalım dilerseniz..

1- Robotlar alçaktır.. evet, çoğunun yüksekliği sadece 9cm. Eğer bir robot süpürge iseniz, incecik olmanız sizin için büyük avantajdır. Eşyaların altına rahatça girebilir, her yeri temizleyebilirsiniz. En son yatağınızın altını süpürmeye kalktığınızı hatırlayın! Kenara mı çektiniz, yoksa iki büklüm altına mı girmeye çalıştınız? Günümüzde normal elektrik süpürgeleri yere tam yapışan ve alçak yerleri de temizleyen aparatlara sahip artık ama bu sizin de yere eğilmenize sebep oluyor! Eğer bir robotunuz varsa böyle sorunlarınız olmaz, o kendi başına her yere girer, temizler, çıkar.

2- Temizliğinizi programlayın! Basit birkaç işlem ile çok kısa sürede robotunuzu kendinize göre programlayabilirsiniz. Çoğumuzun evi robotunuzun tek seferde kolaylıkla temizleyebileceği büyüklüktedir aslında. Tabii her ev için ufak tefek düzenlemeler yapmak gerekecektir, mesela Ev Üssü’nün yerini belirleme gibi. Tabii ki her evde robotunuzun takılabileceği, sıkışacağı yerler olabilir.. ince yığın kablolar, odalar arasındaki eşikler veya çok alçak mobilyalar gibi. Ama bir defa yerini beğenince gerisini o halleder, hayatınızdan ev süpürme işini alıp götürür.

3- Hergün süpürün! İtiraf edin… kimse her gün elektrik süpürgesini, hortumlarını, kablosunu çıkartıp evini süpürmek istemez. Bir robotunuz varsa, evinizi her gün, zahmetsizce süpürebilirsiniz. Evcil hayvanınız vasa, yerlerdeki tüyler ve kıllara kolaylıkla elveda dersiniz. Astımınız, allerjiniz mi var?çoğu robotumuz artık HEPA filtreli yani tam size göre… her gün düzenli çalıştırarak evinizden tozu uzaklaştırabilirsiniz.

4- Seyretmesi harika! Robotları seyretmek eğlencelidir. Onu odayı bir uçtan bir uca gezerken, mobilyalara hafifçe toslarken, odadan odaya geçerken, merdivenlerde son anda dururken ve evcil hayvanlarınızı dürterken seyretmek gerçekten çok hoştur. Düşünsenize.. yemek odanızın normal düzeni bir robot için adeta golf sahası gibidir.

5- Kumanda edin.. Güç sizde artık! – Bazı robotlarımızın uzaktan kumandası aslında dünyadaki en yararlı oyuncak olmayabilir çünkü zaten kendi başına her tarafı temizlemeye programlıdır. Robotlarımız hiç bir şekilde insana ihtiyaç duymadan temizlik yapmak üzere tasarlanmıştır. Ancak bir uzaktan kumanda ile ona hükmetmek de çok hoş bir fikir doğrusu. Odadan odaya sürmek, tam istediğiniz yeri koltuğunuzda otururken süpürtmek çok eğlenceli bir iş olsa gerek.

6- Bi robotunuz olsun.. Artık 21. yüzyıldayız ve hepimiz yavaş yavaş Jetgiller™ gibi yaşayacağız, bu kaçınılmaz. Şimdilik eve uçan bir araba ile dönmüyoruz ama en azından evde bir temizlik robotumuz var.

7- Evcil hayvan sahipleri … Eve gelen misafirlerinize tertemiz bir zemin sunmak istemez misiniz? Siz onları ağırlamak ile uğraşınken robotunuz da kedinizin dökülen tüylerini temizlesin. Evde sürekli dolaşan tüy yumağı dostlarımızın sebep olduğu kirliliği temizlemek için uğraşmayın. Çoğu firması evcil hayvan tüyleri için özel modeller de geliştirmiştir.

8- Robot kiri algılar ve yok eder.. Robotlarımız Dirt Dedect ve Finder gibi özellikler ile çok kirli bölgeleri otomatik olarak saptar. o bölgede daha fazla zaman harcar ve enine boyuna temizlik yapar. Bu özelliğinden dolayı evin her tarafını eşit biçimde temizler. Doğrusal temizlik yapan robotlarımız evi daha çabuk temizler, kirli alanlarda aklını kullanır.

9- Yeşilim yeşil!.. Robotlar enerji tüketiminde o kadar cimridir ki şaşırıp kalırsınız. Normal bir elektrik süpürgesi 1400W civarında enerji harcarken bunun neredeyse yüzde biri ile çalışır. Enerji üretmek için harcadığımız doğal kaynaklar düşünülünce, düşük enerji ile aynı işi yapan bir cihaza sahip olmak ve bu yolla doğanın korunmasına katkıda bulunmak gurur verici.

10- Robotlar ile hayatınıza renk katın! O çalışırken siz alışveriş yapabilir, arkadaşlarınızla buluşabilir, sinemaya gidebilirsiniz. Ders çalışabilir, TV seyredebilir veya en sevdiklerinizle doyasıya vakit geçirebilirsiniz. Normal bir elektrik süpürgesi ile evinizi temizlerken, bunların hangisini yapabiliyordunuz?

Bizi ziyaret edin, artık bi robotunuz olsun!